مجموعه خاطرات حاصل از گذر ایام

شنبه. ما امروز به چک آمده ایم.  چک هم کشور قشنگیه! پراگ شهر سنگفرش هم هست. این کشور بالاش آلمان و لهستانه پایینش اتریش و اسلواکی است. ما الان در هتل خانوادگی (monica) هستیم و یک ربعی است که از وین به پراگ رسیدیم. اینجا اینترنت توی اتاق هم داره.

جاهای دیدنی شهر پراگ 

ما یه استراحتی کردیم و رفتیم به سمت دیدنی های پراگ. پل چارلز سمبل شهر پراگ است. ما هم از پل چارلز -  میدان هیرادشانی –  ساعت پراگ و فواره های موزیکال دیدن کردیم. البته نتوانستیم فواره های موزیکال را ببینیم چون باید تا ساعت ده شب صبر می کردیم و ما هم خسته بودیم. بلیطش ده یورو بود.

پل چارلز: پل چارلز  همان طور که گفتم سمبل شهر پراگ است و قشنگترین پل روی رود ولتاوا است.  این رود از چک شروع می شود و روسیه تمام می شود.

 ساعت پراگ: این ساعت ساعت جالبی است که یک ساعت به یک ساعت چند عروسک بیرون می آیند. البته ما یه همچین چیزی تو مونیخ هم داریم ولی در مونیخ راس ساعت دوازده ظهر دو شووالیه بیرون می آیند که یکی با لباس آبی و دیگری با لباس قرمز با هم جنگ می کنند وآخر همیشه آبی قرمز را می زند. فکر کنم در موردش نوشته باشم ولی چون خیلی وقت پیش رفتیم مونیخ بخاطر این فکر نمی کنم هنوز تو وبلاگم باشه تو وبلاگ برادرم صدرا هست.

 نمی دونم چرا آدم فکر می کنه پراگ بزرگ تر از وینه ولی تو اینترنت دیدم چک یکمی از اتریش کوچکتره. شهر را نمیدانم هنوز. 

یکشنبه: امروزهم قراره جاهای دیگر شهر پراگ مثل باغهای ویشه هراد و برج باروت و میدان واسلاوسکی را ببینیم.

باغ های ویشه هراد: ویشه هراد باغ بزرگی است که قلعه ها و ساختمانهای بزرگی دارد که از بالای آن همه شهر به خصوص رود ولتاوا معلوم است. این قلعه زمان قرون وسطی ساخته شده است.

من کنار برج باروت. یکشنبه 10 مرداد

برج باروت: این برج رنگ خیلی تیره ای دارد و قرن های پیش زندان بوده و یک ساختمان قشنگ ولی بر خلاف برج سیاه یا برج باروت سفید است و در آن اپرا اجراع می کنند.

میدان واسلاوسکی: میدان واسلاوسکی میدانی بزرگ است که آخر آن یک ساختمان قشنگ و بزرگ است و سه مجسمه جلوی همان ساختمان ولی با فاصله ی زیاد است و مجسمه ی وسطی مجسمه ی چارلز چهارم روی اسب است و کلا اسم این بنا و مجسمه ها میدان اسب است و من هم در آنجا عکس های زیاد و قشنگی گرفتم.

در راه برگشت به وین: ما وقتی ویشه هراد را دیدیم به سمت وین راه افتادیم. در راه جایی برای غذا خوردن وایسادیم وقتی غذا رو خوردیم دوباره حرکت کردیم. در راه از شهر برنو رد شدیم و این باعث شد راهمون نزدیک تر بشه. اين سومين باري است كه به چك اومديم اما اينبار خيلي بيشتر از قبل خوش گذشت. يكي از دليلاش حتما هتلش بود.

لينك سفر دوم به پراگ

لينك سفر اول به پراگ

+ نوشته شده در  یکشنبه دهم مرداد ۱۳۸۹ساعت 8:30  توسط امیرپارسا.  |